Categories Chemia

Chlorowodorek hydroksyloaminy

W przemyśle chemicznym istnieje wiele zastosowań dla chlorowodorku hydroksyloaminy, zwłaszcza jej soli, dzięki ich właściwościom redukującym. Chlorowodorek hydroksyloaminy jest szeroko stosowany w różnych gałęziach przemysłu, od producentów kolorowych filmów po laboratoria. Ma szerokie zastosowanie w syntezie organicznej, fotografii, medycynie, kontrolowanych reakcjach redukcji, a także jako dodatek do kauczuków syntetycznych. W tym artykule przedstawimy dokładniejsze informacje na temat chlorowodorku hydroksyloaminy, w tym jej właściwości, zastosowania i dostępność na rynku.

Właściwości chlorowodorku hydroksyloaminy

Chlorowodorek hydroksyloaminy, o wzorze sumarycznym NH2OH * HCl i masie molowej 69,49 g/mol, jest często nazywany również chlorkiem hydroksyloamoniowym. Ma gęstość 1,70 g/cm3 (20,2 °C) i temperaturę topnienia wynoszącą 154 °C. Wartość pH roztworu 50 g/l wody mieści się w zakresie od 2,5 do 3,5 przy temperaturze 20 °C. Chlorowodorek hydroksyloaminy jest rozpuszczalny w wodzie, w której rozpuszcza się w ilości 470 g/l.

Zastosowanie chlorowodorku hydroksyloaminy

Chlorowodorek hydroksyloaminy znalazł szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu. Jest szczególnie popularny w produkcji kolorowych filmów, gdzie pełni rolę czynnika redukującego. Chlorowodorek hydroksyloaminy jest również często stosowany jako odczynnik w laboratoriach chemicznych.

W syntezie organicznej, chlorowodorek hydroksyloaminy jest wykorzystywany do przeprowadzania kontrolowanych reakcji redukcji. Jest również stosowany w medycynie, gdzie pełni rolę przeciwutleniacza dla kwasów tłuszczowych. Dodatkowo, chlorowodorek hydroksyloaminy znajduje zastosowanie w produkcji kauczuków syntetycznych, gdzie działa jako niedbarwiący krók korek.

Dostępność na rynku

Chlorowodorek hydroksyloaminy jest dostępny na rynku w postaci białego proszku. Może być zakupiony w różnych opakowaniach, takich jak 10 kg lub 25 kg. W celu nabycia tego produktu, można skorzystać z usług dostawcy Vichemic Industries, który oferuje szeroki wybór odczynników i surowców chemicznych.

Piktogramy GHS

Chlorowodorek hydroksyloaminy, podobnie jak wiele innych substancji chemicznych, jest oznaczony piktogramami zgodnie z zasadami GHS (Globalnie Zharmonizowany System Kwalifikacji i Oznakowania Chemikaliów). Piktogramy te mają na celu informowanie o zagrożeniach związanych z daną substancją. W przypadku chlorowodorku hydroksyloaminy, piktogramy takie jak czaszka i skrzyżowane piszczele oraz symbol działania żrącego mogą być stosowane w zależności od właściwości chemicznych i działania substancji.

Podobne produkty

Oprócz chlorowodorku hydroksyloaminy, na rynku dostępne są również inne odczynniki i surowce chemiczne, które mogą być przydatne w różnych gałęziach przemysłu. Przykładowymi produktami są wodorotlenek potasu płatki 85% [1310-58-3], kwas fluorowodorowy 48% EL [7664-39-3], węglan baru [513-77-9] oraz kwas siarkowy 98% techn. [7664-93-9]. Każdy z tych produktów ma swoje unikalne właściwości i zastosowania.

Podsumowanie

Chlorowodorek hydroksyloaminy jest niezwykle przydatnym odczynnikiem chemicznym, który znajduje zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu i laboratoriach. Jego właściwości redukujące sprawiają, że jest niezastąpiony w produkcji kolorowych filmów, syntezie organicznej, medycynie i wielu innych dziedzinach. Dzięki dostępności na rynku oraz szerokiemu wyborowi opakowań, chlorowodorek hydroksyloaminy jest łatwo dostępny dla przedsiębiorstw i naukowców. Przy odpowiednim stosowaniu i przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, chlorowodorek hydroksyloaminy może być skutecznym narzędziem w przemyśle chemicznym i badaniach laboratoryjnych.